Arsenalit nuk i mjaftoi goli i Granit Xhakës

Futbollisti Granit Xhaka edhe pse shënoi për Arsenalin nuk i mjaftoi për rezultat pozitiv në përballje me Chelseat, në një ndeshje miqësore dhe mjaft interesante.

Chelsea ka shënuar fitore me rezultat 2:1 ndaj Arsenalit. Në minutën e 69-të, Pepe harkon nga rivënia e këndit dhe Xhaka nga afërsia shënon me kokë për 1:1.

Xhaka inkuadrohet në lojë në minutën e 40-të, i cili bëri lojë mjaft të mirë. Për Chelsean shënuan Havertz (26’0 e Abraham (72′) dhe për Arsenalin Xhaka (69′).


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu