“Atje nuk fiken dritat”, këngëtarja kosovare “sytë” nga Shqipëria: Meqë kam pasaportë shqiptare, po iki të jetoj disa kohë andej

Kosova po përballet me reduktime të mëdha të energjisë elektrike. Në disa qytete ka ndërprerje të energjisë deri në 3 orë. Për këtë ka patur shumë reagime dhe pakënaqsi nga qyteyarët dhe personazhet e njohura.

Një ndër ta është edhe këngëtarja Zanfina Ismajli. Ajo ka publikuar pasaportën shqiptare që ka marrë së fundmi, ku thotë se më mirë të zhvendoset në Shqipëri, pasi nuk mungesë energjie si në Kosovë.

“Pasi e kam këtë pasaportë, me u zhvendos disa muaj në Shqipëri, së paku atje nuk ndalet rryma çdo tri orë”, ka shkruar Zanfina.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu