Babai e kërkoi vajzën e tij 26 ditë pas tërmetit, ku e gjeti?

Trupi i 10-vjeçares Mukaddesa Erva Aktaş nga Turqia, e cila u nxor nga rrënojat në Kahramanmaras natën e tërmetit shkatërrues dhe u dërgua në spital me ambulancë, pas së cilës askush nuk dëgjoi më për të, u gjet në një varrezë për fëmijët jetimë.

Babai i saj Abdullah Aktaş tha për mediat turke se gruaja e tij Abdullah Aktaş Ayşe Betul, 30 vjeçe, vajza e dytë Zumra, 4 vjeçe, motra Ozlem Aktaş, 24 vjeçe, dhe e afërmja Ikra Suma, 21 vjeçe, humbën jetën nën rrënoja.

Abdullah Aktaş, i cili po qëndronte në shtëpinë e babait të tij Uzeyir Aktaş në lagjen Karakecili të Kirikales, kërkoi derë më derë për vajzën e tij Mukaddes Erva për 26 ditë, por nuk mundi të gjente gjurmët e saj.

Mësohet se vogëlushja është varrosur në varrezat e jetimëve pasi ka ndërruar jetë në spital.

“Kam humbur vajzën time. E gjetëm trupin e saj në varrezat e jetimëve. Na vjen shumë keq”, tha ai për median turke Sabah.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu