Banori i Hasanbegut: Izet Mexhiti ka ardhur që të na vjedh parat (VIDEO)

Edhe pse ndihmat në Hasanbeg nuk mungojnë, por megjithatë qytetatarët ankohen për shpërndarje jo të drejtë të tyre. Disa banorë thonë për portalin FOL se shkolla 25 maji nuk duhet të jetë pikë e vetme e shpërndarrjes së ndihmave pasi është keqpërdorë nga disa aktivist të BDI-së.

Një qytetarë i Hasanbegut para kamerave të fol,mk tha se:” Të gjithë ata që sjellin ndihma, ti sjellin këtu në katund dhe mos i dërgojn nëpër komuna “

Institucionet e shtetit s’na kanë ndihmuar asgjë. Vetëm firmat private shqiptare nga Tetova, Gostivari, Dibrës, prej shtetit asgjë, veç teposht po na çojnë. Për këtë i falenderojmë shumë firmat private, falenderojmë edhe diasporën. Ata kanë ardhur vetëm ti vjedhin paret nga shtabi emergjencës që kanë pru diaspora, Turqia, Zvicra, Amerika, Gjermania. I pari ka ardh Izet Mexhiti për me i vjedh paret. Krejt hajdutët çka janë kanë ardh këtu për me i vjedh paret.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu