Bashkimi Demokratik për Integrim i “pabashkuar” në aktivitete: “Grupi i zjarrit” sot në Manastir, Ahmeti me ministrat në Çegran

Bashkimi Demokratik për Integrim me shumë aktivitete në terren, por në dy grupe të ndara, përcjell TV21. Grupi i pakënaqur brenda partisë, i ashtuquajturi “Grupi i zjarrit” sot të do vazhdojë takimet me qytetarët dhe strukturat e partisë në Manastir me fillim nga ora 19:00, ndërsa kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti, bashkë me anëtarët e ekzekutivit që vijnë nga kjo parti, në të njëjtën orë dhe në të njëjtën ditë do të jenë në Çegran të Gostivarit, ku do të realizojnë takime me qytetarët dhe strukturat partiake.

Nga po të dy grupet janë paralajmëruar aktivitete edhe gjatë ditëve në vijim, por të njëjtat gjithashtu janë të ndara.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu