BDI a e mashtroi LSDM-në për “Frontin Europian”? (VIDEO)

Nga ideja për kandidat të përbashkët për president dhe lista të përbashkëta si një front i përbashkët europian, LSDM dhe BDI si dy partnerë të koalicionit qeverisës u ndanë në dy fronte europiane, përcjell TV21.

Sipas burimeve të Televizionit 21, Lidhja Social Demokrate e Maqedonisë është tejet e dëshpëruar me sjelljen e BDI-së në muajin e fundit. Burimet thonë se BDI dhe LSDM kanë pasur marrëveshje verbale për pjesëmarrje të përbashkët në zgjedhjet parlamentare, si dhe me kandidat konsensual për president, por në fund, integristët e nxorën Bujar Osmanin si kandidat.

VIDEO


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu