Behrami: Edhe Xhaka me Shaqirin donin të linin Zvicrën, por i ndala unë

Trajneri i Zvicrës Vladimir Petkoviç ka lajmëruar Valon Behramin se nuk do të jetë më i ftuar në kombëtare. Fatin e tij do të kenë edhe Djourou dhe Lishtainer.

Berhami ka pohuar se ky është një veprim politik. “Mendova se ishte një telefonatë normale, por në fakt mua mu tregua dera.” u shpreh Behrami.

Behrami ka qenë pjesë e Zvicrës për 4 kampionate Botërore dhe regjistron më shumë se 80 ndeshje të luajtura. Ai gjithashtu pohon se ka ndalur Xhakën dhe Shaqirin nga tërheqja.

“Ata kanë pasur arsye shumë të forta ta lënë këtë kombëtare. Unë kam tentuar ti qetësoj dhe të komunikoj me ta. Sekretari i Përgjithshëm më ka ftuar që ti qetësoj shokët e mi. Unë e kam bërë këtë sepse kam dëshirë të bashkoj njerez dhe jo ti ndaj ata”, ishin fjalët e Behramit.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here