Bekteshi: Edhe këtë vit do kemi vauçer për puntorët me paga minimale

Në emisionin Klan Debat, ministri Bekteshi tha se do ketë sërish vauçer për puntorët me rroga minimale.

”Jemi të gatshëm të rrisim mbështetjen në investime në objekte të reja, ndërtime të reja në standarde evropiane në përpuethshmëri me UNESKON.

Njëkohësisht gjatë sezonit veror dhe fillimit të dimëror do të jenë masat si vitet tjera, puntorët me paga të ulta minimale do tu jepen ndihma ti vizitojnë vendet turistike si Struga dhe Ohri. Kemi paraparë mjete siç i kemi pas më herët me vauçerë nëse është nevoja ato mjete do të rriten”. /KlanMacedonia/


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu