Benzema dhe Real Madrid mirëkuptim total, gati rinovimi i francezit

Karim Benzema dhe Real Madrid janë gati të zgjasin kontratën së bashku, të paktën edhe për një vit.

Siç konfirmoi sot në mëngjes gazeta franceze “L’Equipe”, fituesi aktual i Topi të Artë dhe Florentino Perez në fakt do të kishin gjetur një marrëveshje për të rinovuar marrëdhënien e tyre profesionale deri në vitin 2024.

Benzema, i lindur në vitin 1987, aktualisht është pa kontratë dhe prej javësh po përcakton detajet për nënshkrimin e një marrëveshjeje të re me Realin.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu