Benzema komenton asistimin e mrekullueshëm me thembër

Karim Benzema e ka komentuar ndeshjen e të dielës mbrëma, të cilën Real Madridi e fitoi me rezultat 1-0 në udhëtim te Espanyoli si edhe garën për titull me Barcelonën.

“Jemi duke i monitoruar ata, mirëpo nuk do të flas për Barcelonën, por ne jemi duke luajtur mirë. Po i marrim ndeshjet një nga një”.

“Jemi të lumtur dhe e deshëm fitoren. Ishim të motivuar, morëm tri pikë dhe po shkojmë në shtëpi”, ishin fjalët e francezit pas ndeshjes.

Sulmuesi i Los Blancos dhuroi një asistim të mrekullueshëm me thembër për Casemiron, i cili e realizoi golin e fitores.

“Ishte asistim i mirë, mirëpo më e rëndësishmja është se Casemiro e përfundoi si duhet. Ishte një ndeshje e rëndësishme dhe e vështirë.

“Për mua, ky është futbolli. Kështu e shoh unë futbollit dhe i bëj gjërat si vijnë. Nuk po e shikojmë Barcën. Secila ndeshje është si finale për ne”, ka thënë më tej Benzema.

Video:

data-full-width-responsive="true">

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu