Bërnabiq flet për marrëveshjet e nënshkruara sikur të ishte ajo ‘autoriteti absolut’

Marrëveshjet e nënshkruara në Bruksel në mes të Kosovës dhe Serbisë nuk mund të transferohen në të tjera. Kështu ka deklaruar kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiq, në Singapor, derisa ka shtuar se precedenti Aleksandër Vuçiq është duke dhënë më të mirë për të gjetur një zgjidhje që të ruhet paqja, shkruan Novosti.

“Nuk jam optimiste, nuk e di se çfarë marrëveshje shtesë mund të arrihen, duke pasë parasysh që Prishtina I ka shkelur të gjitha marrëveshjet e arritura më parë.

Ne kërkojmë vetëm respektim të atyre që janë arritur”, ka deklaruar Bërnabiq.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu