Bilall Kasami: Sot është një ditë e rëndësishme historike për qytetarët e Maqedonisë së Veriut

Kreu i lëvizjes BESA Bilall Kasami, pas nënshkrimit të marrëveshjes për koalicion parazgjedhor me LSDM-në u drejtohet qytetarëve të Maqedonisë me këtë deklaratë:

Për herë të parë në historinë tonë, shqiptarët po ndërtojnë një partneritet të vërtetë me partinë drejtuese, dhe atë si partnerë të plotë dhe të barabartë, për të vendosur së bashku të ardhmen e vendit tonë.

Me marrëveshjen e sotme mes Lëvizjes Besa dhe LSDM-së, presim që votuesit shqiptarë ta shfrytëzojnë këtë mundësi historike për të qenë një anëtar aktiv i koalicionit qeverisës, me një vend në vendim marrje, ku premtimet për barazi dhe mundësi të barabarta bëhen realitet.

Ky koalicion eshte vazhdimesi i trenit të NATOs, që do na anëtaresojë në BE. Jam i bindur ketij treni pas 12 prillit do i hipin edhe partitë e tjera shqiptare. Thjesht BESA po bëhet bashkë drejtuese e këtij e treni të BE, pra ky koalicion i drejton qytetarët në BE dhe jo pa adresë si koalicionet e tjera.

Ne jemi të bindur që anëtarësimi në BE është rruga drejt prosperitetit, dhe se anëtarësimi në BE kërkon rrënimin e korrupsionit, angazhimin për sundimin e ligjit dhe eliminimin e diskriminimit. Dhe ne jemi dakord që arritja e këtyre qëllimeve më në fund të sjellë mundësi të barabarta dhe drejtësi të barabartë në këtë vend.

Ne zgjodhëm të bëhemi partnerë me LSDM-në, sepse LSDM është përkushtuar t’a bëj vendin pjesë e bashkësisë evropiane, duke i ndarë përfitimiet me të gjithë qytetarët tanë.

Ky nuk është një shkëmbim votash për përkrahje. Këto janë dy parti që bashkohen në bazë të vizionit të përbashkët, qëllimeve të përbashkëta dhe respektit të ndërsjelltë.

Me këtë partneritet, ne do të tregojmë se shqiptarët dhe maqedonasit mund të punojnë së bashku me respekt të ndërsjelltë dhe barazi për përmirësimin e jetës sonë.

Urime koalicioni i fitores dhe na priftë e mbara. Suksese

data-full-width-responsive="true">

1 Koment

 1. Pse po i jeni qytetaret so sju vjen turp
  Ju jeni te gjith genjeshtar tradhtar dhe hajna
  Prej kur mbaj mend prej femiris time kshtu shkon vetem premtoni para zgjedhjeve dhe i drejtoni famijlet e juaj dhe sa te mundeni me vjedh
  Ju nuk jeni as njeri. Skeni as fe e as komb
  Po ai qe juve ju voton vet i ka fajet los te qaj se qfar qeverie mos te qaje pse rryma shtrejt los te qaje pse medicina nuk funksionon
  Ju nuk meritoni vor
  Po te jet populli i menqur nuk del ne votime para se ti plotesoni premtimet se ju garantoj qe krejt genjeshtra jan
  Po deri sa populli esht budall ju lumt vetem kshtu vazhdoni. Se sa per mua nuk jau luj as ty as zaevit e as Alis

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu