​Borrell nesër në Paris takon Kurtin e Vuçiq

Shefi i diplomacisë evropiane Josep Borrell do të zhvillojë takime të ndara me kryeministrin Albin Kurti dhe presidentin e Serbisë Alekasandar Vuçiq nesër në Paris.

Lajmi është bërë i ditur nga zëdhënësi i BE-së Peter Stano përmes një postimi në Twitter.

Stano ka thënë se BE vazhdon përpjekjet për të ndihmuar në uljen e tensioneve dhe lehtësimin e përparuar të dialogut Kosovë-Serbi.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu