Breshëri dhe rreshje të dendura shkaktojnë dëme të mëdha në Maqedoni (VIDEO)

Sipas informacioneve nga banorët e Negorcit, qyteti goditi dy herë rajonin.

“Breshër në madhësinë e një arre ra pak pas orës 12:30, dhe pas orës 13:00 ra sërish dhe gjithçka u zbardh. Sipas informacioneve që kemi, qyteti ka goditur fshatin Negorci, qytetin e Gjevgjelisë dhe vendbanimet tjera përreth”, thonë banorët nga afërsia e Gjevgjeslisë.

Ndryshe, më 7 të këtij muaji, nga stuhia e përcjellur me breshër dhe reshje të dendura shiu është përfshirë edhe rajoni i Gjevgjelisë, ndërsa të nesërmen Komuna e Gjevgjelisë ka njoftuar qytetarët se të dëmtuarit nga stuhia mund të dorëzojnë kërkesë Komisionit për vlerësimin dhe përcaktimin e lartësisë së dëmeve të shkaktuara nga fatkeqësitë natyrore dhe aksidentet tjera në Komunë.

Në stuhinë e 7 marsit ka mbetur i vrarë edhe një i mitur nga goditja e rrufesë në atarin e fshatit Negorci, teksa ishte duke kullotur bagëtinë.

VIDEO


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu