Bujar Osmani kandidat për garën për president, këtë lajm të madh do ta thotë nesër Ahmeti

Ministri i jashtëm Bujar Osmani do të jetë kandidati i BDI-së për garën presidenciale të 24 prillit.

Ky është edhe lajmi i madh që tashmë e ka paralajmëru kjo parti përmes një fushate me posterin e Ali Ahmetit me porosinë: Ali Ahmeti nesër sjell lajmin e madh!

Osmani u bë i ditur për INA dy ditë më parë, ndërsa si emra të propozuar ishin edhe Fatmir Dehari, kryetar i Kërçovës, por edhe emra tjerë.

Me zyrtarizimin e Osmanit tashmë shqiptarët do të përzgjedhin mes tij dhe kandidatit të opozitës shqiptare VLEN, Arben Taravari.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu