Buzëkuqi i Hailey Bieber është trendi më i mirë i vjeshtës ’22

Nga rënia e temperaturave deri te ditët më të shkurtra, nuk ka dyshim se vjeshta është këtu. Ndërsa në verë, ne e gjejmë veten të tërhequr natyrshëm nga nuancat më të lehta dhe më të ndritshme kur bëhet fjalë për look-un tonë të make up-it, kur bëhet fjalë për muajt e ftohtë, nuancat padyshim bëhen më të errëta.

Diçka e bëri edhe Hailey Bieber, e cila pak ditë më parë postoi një foto me një buzëkuq kumbulle, trendi absolut për vjeshtën e ’22.

Si të zgjidhni nuancën më të mirë të buzëkuqit kumbulle

Kur bëhet fjalë për zgjedhjen e nuancës më të mirë të buzëkuqit ngjyrë vjollce të errët, ka disa gjëra për t’u marrë parasysh kur bëhet fjalë për nuancat për shembull, preferoni një pamje më dramatike, apo preferoni diçka më të guximshme dhe argëtuese? Në përgjithësi, tonet në këtë familje nuancash janë zakonisht të këndshme me përbërjen e duhur të fytyrës dhe rimeli i syve për të gjithë.

Shumica e buzëkuqve në nuanca kumbulle, kokrra të kuqe ose vjollcë priren të anojnë drejt anës së ftohtë të spektrit të ngjyrave. Ndërsa nuancat më të ngrohta zakonisht duken më mirë në tonet mesatare, të yndyrshme dhe të errëta të lëkurës, shumë nuanca me tone të ftohta mund të jenë të këndshme për këto nuanca lëkure.

Nëse keni lëkurë të hapur provoni një nuancë të ftohtë mjedër, ndërsa për një nuancë të mesme lëkure provoni një nuancë të thellë kumbulle.

Për nuancat më të errëta të lëkurës, një nuancë dramatike e kuqe dhe vjollcë është ideale, ndërsa nëse jeni duke kërkuar për një buzëkuq të guximshëm vjollcë që është pak më argëtues dhe me ngjyra, provoni një nuancë vjollce vjollce që duket e shkëlqyeshme në një larmi nuancash lëkure.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu