Celiku: BDI shet diploma dhe punë me mijëra euro dhe ka 20 vjet që mashtron popullin

“Përmes postimit të tij në Facebook, kreu i BDI-së, Ali Ahmeti u bëri thirrje qytetarëve që të marrin pjesë në festën e ditëlindjes së partisë së tij në Tetovë”- shkruan ai, transmeton InfoShqip.

“Ejani të festojmë sonte së bashku në sheshin e Tetovës, me fillim nga ora 20:30, dy dekada plot arritje, dy dekada të organizimit, të cilin ata e mbështesin vazhdimisht, për të udhëhequr proceset në vend!“.

Gula Celiku, profesoreshë në Universitetin Shtetëror në Tetovë dhe doktoreshë e shkencave politike, tashmë i është përgjigjur kësaj ftese për të marrë pjesë në festën e “integruesve” në rubrikën e saj me titull “BDI nuk ka më njerëz për festime”, të publikuar nga Gazeta në gjuhën shqipe Bota Sot nga Kosova.

Celiku në rubrikën e saj bën një “listë të arritjeve” të BDI-së gjatë 20 viteve të tyre si parti që është pjesë e qeverisë:

Ju nga BDI festoni me paratë e popullit dhe sillni këngëtarë, në kohën kur populli ka varfëri. pa ujë të pijshëm, “Nuk ka bukë për të ngrënë, nuk ka ujëra të zeza në këtë shekullin e 21-të dhe ju po e torturoni atë popull, duke e shfrytëzuar dhe duke dashur ta mashtroni me këngëtarë!”

“Prej 20 vitesh diplomat e Strugës për biznes dhe kontroll i shet me çmim prej 5 mijë euro deri në 20 mijë euro nëse dikujt i duhet disertacioni i doktoraturës.

“Prej 20 vitesh i shet punët me 3000, 5000 deri në 7000 euro sikur shteti është pronë e juaj private”.

“Për 20 vjet nuk keni dhënë llogari për gjithçka që ju ka ndodhur gjatë kohës që keni qenë në pushtet”.

“Kanë kaluar 20 vite dhe spitali në Kërçovë nuk u ndërtua, por u vjetërua dhe u harrua.
“Që 20 vite popullata në Kërçovë është helmuar nga tymi i Osllomeit pa filtra dhe me përbërës kancerogjenë”

“Për 20 vjet ju varfëruat dhe persekutuat popullin, sunduat mbi të!
“Keni 20 vite që punësoni anëtarë të familjeve tuaja dhe prandaj asnjëri prej tyre nuk shkoi në punë.

“Për 20 vjet e shkatërruat pamëshirshëm arsimin, krijuat analfabetë, pastaj për t’i punësuar dhe kontrolluar!”– shkruan ajo./InfoShqip.com


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu