Çfarë do të ndodhte nëse paraja do të zhdukej nga bota?

Historianët besojnë se objektet metale që janë përdorur si para fillimisht janë implementuar në vitin 5 mijë para erës së re. Që nga ai momenti e deri më ta tash, ato kanë evoluar. Njerëzimi ka krijuar monedha, kredit kartela, valuta online etj.

Ne jetojmë përreth parasë dhe paraja na kontrollon neve. Kjo nënkupton se nëse hipotetikisht të gjitha paratë do të zhdukeshin nga bota, ne do të përballemi me pasoja të menjëherëshme, raporton “Bright Side”, transmeton InfoShqip.com

Më poshtë do i gjeni disa ndryshimet që do të ndodhnin nëse paraja nuk do të ekzistone.
Më pak çifte do të ndaheshin.

data-full-width-responsive="true">

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu