Çfarë ndodhi? Putin shkon me urgjencë në Kremlin në mes të natës (VIDEO)

Një udhëtim i Vladimir Putin në Kremlin mbrëmjen e djeshme ka ngritur dyshime në media. Putin dyshohet që ka përgatitur një deklaratë të re televizive mbi luftën në Ukrainë dhe tensionet me Perëndimin.

Videoja tregon limuzinën e tij Aurus në një udhëtim natën vonë në selinë e tij të pushtetit në Moskë në orën 23:00 të së shtunës mbrëma. Vizita e tij në Kremlin pasoi menjëherë bisedimet me udhëheqësin e Bjellorusisë Alexander Lukashenko në Shën Petersburg, 440 milje larg, në të cilat ai ra dakord të furnizonte diktatorin e Minskut me armë të avancuara me aftësi bërthamore.

Një natë bombardimesh në qytetet ukrainase përfshirë Kievin nga avionët luftarakë rusë që përdornin hapësirën ajrore të Bjellorusisë pasoi takimin. Zëdhënësi i Putinit Dimitry Peskov nuk e mohoi dërgimin e natës vonë në Kremlin, por përjashtoi se qëllimi ishte një takim krize i zyrtarëve të lartë. Ai gjithashtu mohoi që Putin të bënte një deklaratë të menjëhershme urgjente. Megjithatë, Peskov nuk shpjegoi qëllimin e vizitës së papritur të Putinit.

VIDEO:


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu