Çfarë po ndodhë me kafshët e egra në Malet e Sharrit, është e dhimbshme! (FOTO)

Në disa fotografi të ardhura në adresë të Telegrafit shihen disa kafshë të mbytura, gjë e cila sipas lexuesit të Telegrafit është edhe e ndaluar me ligj.

Po sipas lexuesit, që është një eksplorues i bukurive natyrore të Kosovës, fotografitë flasin për faktin se sa të rrezikuara janë kafshët e egra në Kosovë, gjegjësisht në Malet e Sharrit.

“Kam kërkuar ndihmë edhe prej Presidentit, Kryeministrit dhe deputetëve të parlamentit të Kosovës që ta ngrisin zërin ndaj kësaj dukurie”, ka shkruar lexuesi në fjalë.

“T’i mbrojmë edhe këto pakë që na kanë mbet!”, ka shkruar më tej ai. /Telegrafi/

bb1

bb2-e1480690390646-780x439


1 Koment

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu