Cristiano Ronaldo – Real Madrid: Një përballje e humbur nga të dyja palët

Arsyeja zyrtare se nuk mund të shtyhej më gjatë dhe raportet mes Real Madridit dhe Cristiano Ronaldos kishte një palasaritje të fortë, me divorcin që ishte i pashmangshëm.

Dy vjet e gjysmë në një krizë të thellë, realiteti është se të dy palët ishin humbësit në këtë ndarje, gjë që i largoi nga ajo që dëshironin të dy: një tjetër trofe i Ligës së Kampionëve.

Los Blancos kanë dështuar në fazën e 1/8 së finales dy herë tani, ndërsa Cristiano nuk e ka përsëritur as suksesin e tij në Real Madrid me Juventusin.

Në Real Madrid, portugezi siguroi një mesatare prej 1.02 gola për ndeshje, por marrja e këtij efikasiteti në Torino nuk i ka sjellë Kupën e gjashtë Evropiane që do të barazonte rekordin e Paco Gento.

Që nga ndarja, 35-vjeçari ka fituar Serie A dy herë dhe Real Madridi e ka marrë LaLigan një herë, por asnjëri nuk do të jetë plotësisht të kënaqur me mënyrën se si gjërat kanë shkuar, me Topin e Artë të Cristianos që ngeci në mënyrë të dukshme që nga largimi nga Spanja, edhe nëse paga e tij u rrit.

Largimi i tij mund të ketë qenë i pashmangshëm, por i dha fund një prej partneriteteve më të suksesshme në historinë e futbollit. Dhe të dy po e paguajnë çmimin tani.

Rastësisht, të dy humbën ndeshjen mes tyre dhe asgjë e mirë nuk solli ky divorc.

data-full-width-responsive="true">

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu