Cristiano Ronaldo vazhdon me gola, shënon dhe kalon Juventusin në epërsi ndaj Veronas (VIDEO)

Juventusi ka gjetur golin e parë në ndeshjen e tyre në udhëtim te Hellas Verona në kuadër të javës së 24-të në Serie A.

Është sulmuesi portugez, Cristiano Ronaldo, i cili ka shënuar nga afërsia për 1-0. Goli i Ronaldos erdhi në minutën e 49-të të ndeshjes.

Ky gol erdhi pas asistimit të anësorit italian, Federico Chiesas.

Me këtë gol, portugezi shkon në kuotën e 19 golave deri tani këtë sezon.

Video:


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu