Dauti: Të gjithë e dijnë çfarë bëri Aleanca për pozitën e kryeparlamentarit shqiptar dhe si e keqpërdori këtë pozitë Talat Xhaferi

Sot në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë së Veriut u mbajt seanca e 77-të plenare me një pikë të vetme të rendit të ditës, Interpelanca për punën e kryetarit të Kuvendit Talat Xhaferi, ka folur edhe deputetja dhe koordinatorja e grupit parlamentarë e Aleancës për Shqiptarët, Ilire Dauti, ku në fjalimin e saj deputetja Dauti theksoi se të gjithë e dijnë çfarë bëri Aleanca për pozitën e kryeparlamentarit shqiptar dhe si e keqpërdori këtë pozitë Talat Xhaferi, përcjell in7

“Fjala ime nuk ka të bëjë me pozitën e kryeparlamentarit respektivisht të shqiptarit në krye të Parlamentit për faktin që të gjithë jemi të vetëdishëm se sa shumë ka dhënë Aleanca për Shqiptarët për këtë pozitë të kryeparlamentarit. Por kam marrë fjalë për të folur për keqpërdorimet që janë në emër të kësaj pozite që për Aleancën për Shqiptart ka shumë vlerë”, tha në fjalimin e saj deputetja Dauti./in7.tv/


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu