Deklarata e papritur e Vuçiç: Jam i gatshëm të jap dorëheqjen

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç do të japë dorëheqje dhe Serbia do të shkojë në zgjedhje të jashtëzakonshme. Kosovo Online shkruan Vuçiç do ta shpallë kandidaturën për kryeministër në zgjedhjet që pritet të mbahen në shtator.

Media serbe shkruan se vendimi ka ardhur pas një fjalimi të ashpër që Vuçiç e ka bërë në samitin e partisë që ai drejton.

“Është më mirë të hysh në opozitë se sa të lejosh që interesat partiake dhe private të drejtojnë vendin. Unë jam gati të shkoj në zgjedhje si kandidat për kryeministër, por nuk do të dorëzohem nën shantazh. Jam ngopur me njerëz të korruptuar që duan të pasurohen në kurriz të partisë dhe sa herë që duhej të luftonin për vendin dhe popullin, ata ishin të parët që e kthenin shpinën”, raportohet të ketë thënë Vuçiç.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu