Delawie: Injoroni lajmin e rrejshëm, nuk fola për çështjen e territoreve

Ambasadori amerikan, Greg Delawie ka reaguar pas një interviste të dhënë mbrëmë në KTV ku ishte cituar të ketë thënë se: ” SHBA nuk e mohon se në Bruksel do të flitet për territore, ua lë këtë palëve”.

Delawie përmes një postimi në Twitter, ka thënë se ky është një lajm i rremë duke kërkuar që ta injorojmë.

Ai mohon të ketë thënë këtë deklaratë.

” Injoroni lajmin e rremë. Ja se çfarë kam thënë, “Kosova duhet të kuptojë se cilat janë qëllimet e saj, ajo duhet të përpiqet të arrijë një lloj konsensusi mbi këto qëllime dhe kjo është ajo që unë po përqendrohem tani”, ka shkruar Delawie.

Tutje ai ka publikuar versionin e plotë të intervistës së tij.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here