Deputeti i LSDM-së: Sela dha dorëheqje pas rezultatit të Tetovës, Apasiev po pret ftesë?

Deputeti i LSDM-së, Martin Kostovski, në Facebook-un e tij ka dhënë komentin e tij për dorëheqjen e liderit të Aleancës për Shqiptarët, Ziyadin Sela, transmeton InfoShqip.

Ziadin Sela dha dorëheqje nga kryesimi i Aleancës për Shqiptarët pas rezultatit të djeshëm në Tetovë – a pret Apasiev ftesë për dorëheqje,” ka shkruar deputeti.

Sela dha dorëheqje nga posti i presidentit, pasi partia e tij nuk fitoi dje asnjë këshilltar në zgjedhjet lokale për Këshillin e Komunës së Tetovës. AA kishte tre këshilltarë në përbërjen e fundit.

Ne kemi diskutuar për rezultatet e zgjedhjeve, jam i mendimit se Tetova nuk është vetëm një qytet apo vendbanim, por rezultatet janë ende të këqija dhe për këtë po jap dorëheqje të parevokueshme. Më vonë Kuvendi Qendror do të vendosë se kush do të jetë ushtrues detyre i kryetarit të partisë”, ka thënë Sela./InfoShqip.com


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu