Deri tani, janë paraqitur vetëm 1.5% nga 39.502 votuesit e dyshuar fiktiv

Deri sot në ora 13:00, deri te Komisioni Qendror i Zgjedhjeve janë paraqitur gjithsej 595 qytetarë, që është vetëm 1.5% nga gjithsej 39.502 sa ishin të dyshuar si votues fiktivë, njofton SHENJA.

Nga këto, 142 janë paraqitur personalisht në drejtoritë rajonale dhe zyrat shtesë të KSHZ-së, ndërsa 453 persona ka shfrytëzuar mundësinë që në mënyrë elektronike të rifitojnë të drejtën e votës.

Më poshtë është edhe raporti i plotë, ku mund të shihni se sa persona janë paraqitur nga çdo komunë:

raporti kshz


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu