Ballina Etiketimet Zgjedhjet maqedoni

Etiketim: zgjedhjet maqedoni

ANALIZË/ Si votuan qytetarët shqiptarë në 10 vitet e fundit në...

Viti 2024 do jetë viti i zgjedhjeve në Maqedoninë të Veriut. Qytetarët do të votojnë në zgjedhje të dyfishta, ku me datë 24 Prill...

Tre komuna në Maqedoni do të udhëheqin nga femrat

Manastiri, Haraçina dhe Makedonska Kamenica janë komunat që do të udhëhiqen nga gratë. Natasha Petrovska fitoi në Manastir, Milikije Halimi do të udhëheq në Haraçinë,...

Dalja e votuesve në zgjedhje

Shkrimi është opinion i rregullt i autorit në javoren “Fokus”, publikuar me 18.10.2016 Nëse bëhej përzgjedhje e komponentit më të rëndësishëm për zgjedhje demokratike, korrekte,...

Menduh Thaçi takim me banorët e Dobërdollit

Partia Demokratike Shqiptare (PDSH) dhe lideri i saj Menduh Thaçi të Dielën në komunën e Negotin-Vrapçishtit vazhduan me programin e takimeve me strukturat e...

Qeveria e re, pa garanci për zgjedhje korrekte

Fotografitë e Oliver Spasovskit dhe Frosina Remenskit u kthyen në faqet e internetit të ministrisë së brendshme dhe asaj për punë dhe politikë sociale....

Pas Gruevskit që u mirëprit në Shipkovicë edhe kryetari i Lëvizjes...

Pas reagimeve të shumta nëpër rrjetet sociale për vizitën dhe nderimet që ju bënë ish kryeministrit Nikola Gruevski në fshatin e Shipkovicës, këtë fshat...

Deri tani, janë paraqitur vetëm 1.5% nga 39.502 votuesit e dyshuar...

Deri sot në ora 13:00, deri te Komisioni Qendror i Zgjedhjeve janë paraqitur gjithsej 595 qytetarë, që është vetëm 1.5% nga gjithsej 39.502 sa...

Lajmet e fundit