Dimovski: Osmani e promovon veten ministër për të gjithë, kur sulmohet mbrohet duke thënë se sulmohet se është shqiptar

Ish-deputeti Ilija Dimovski sot në edicionin veror “Click21” në TV21 ka treguar se ministri i Punëve të Jashtme Bujar Osmani është politikan dhe përfaqësues i një partie politike, me histori të tij të veprimit.

Sipas Dimovskit, Osmani nuk mund të jetë ministër për të gjithë kur gradohet, ndërsa kur sulmohet është i pari që mbrohet se sulmohet sepse është shqiptar.

“Kuvendi e zgjodhi me shumicë votash, i dha legjitimitet për të qenë ministër i Jashtëm, por kur ai promovohet pozitivisht, nuk mund të jetë për të gjithë qytetarët dhe kur promovohet në mbrojtje nën sulm thotë “Mos më sulmoni, unë jam shqiptar”, tha Dimovski.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu