Dioguardi: Shqiptarët kaluan nga komunizmi në korrupsion, sllavët janë të mençur i blen liderët shqiptarë dhe tani i kontrollojnë (VIDEO)

Joe DioGuardi është politikan amerikan me origjinë arbëreshe-shqiptare nga Italia, i cili është ish-kongresmen në kongresin e Shteteve Bashkuara të Amerikës. Prej 1984 si anëtar i Kongresit Amerikan dhe prej 1989 si President i Ligës Qytetare Shqiptaro-Amerikane bëri të pamundurën, për ta kthyer çështjen shqiptare nga më të panjohurën në metropolin kryesor të politikës që mbizotërohej nga ndikimi serb, në gjithmonë të pranishme në Kongresin dhe Senatin Amerikan, shkruan InfoShqip.

Kryetari i Ligës Qytetare Shqiptaro – Amerikane dhe ish-kongresisti Joe DioGuardi në një takim me kongresmenin Dan Donovan i shpjegon atij për shqiptarët në ballkan, se si shqiptarët kaluan nga komunizmi në korrupsion dhe sllavët shfrytzuan paranë për të blerë liderët shqiptarë dhe tani i kontrollojnë ata. Dioguardi gjithashtu thotë se Europa nuk kujdeset për asgjë kur bëhet fjalë për shqiptarët dhe SHBA duhet të tregohen vigjilentë.

Për më shumë shikoni mbi takimin e Dioguardi me kongresmenin Don Donovan ju ftojmë ta ndiqni videon e mëposhtme. /InfoShqip.com

Video:

data-full-width-responsive="true">

1 Koment

 1. Masakra në Krushë të Madhe në Kosovë është fshehur nga antikombëtari dhe nga spiuni i Serbisë Lulzim Basha.
  Ky kriminel gjakftohët ka tentuar të vras dëshmitarin z. Milaim Ballanica dhe personat e familjes tij, jeta e tyre u vëndos në rrezik sepse z. Milaim Ballanica me vidio kishte rregjistruar masakrat çnjërzore të ushtrisë pushtuesë të Serbise kundër popullsisë civile të pambrjtur në Krushë të Madhe.
  Kryetari i PD në Shqipëri z. Lulzim Basha duhet të jap dorheqjen menjëherë, për kryrje të veprave penale.
  Ai ka bashkëpunuar me ”Organizaten kriminale terroriste” qe kan kryer masakra dhe krime të rënda çnjërzore mbi popullsinë civile të pambrojtur në Kosovë. Kjo veper penale e rëndë provohet me prova dhe fakte se ai është bashkëpuntori dhe spiuni i makinerisë kriminale të Serbisë e cila ka kryer krime të rënda njerzore kundër pavarsisë së Kosovës. Kjo provohet nga faktet dhe provat dhe deklarimet e dëshmitarit z. Milaim Ballanica. Ky tradhëtari i kombit Lulzim Basha duhet te japë llogari para Organit të Drejtësisë të ”Byrosë Kombëtare të Hetimit” (BKH) dhe ”SPAK” për ”Akt krimi të rendë antikombëtar”. Lulzim Basha duhet të japë llogari para Organit të Drejtësisë të ”Byrosë Kombëtare të Hetimit” (BKH) dhe ”SPAK” për ”Vrasje e mbetur ne tentativ të deshmitarit z. Milaim Ballanica dhe personave të familjes tij”. Komunisti blu-berishjan i Katovicës dhe spiuni i Serbisë i quajturi Lulzim Basha është bashkëpuntor i ”Organizatës Kriminale të Korupsionit të Berishizmit në Shqipëri ”. Veprimtaria kriminale e organizuar e tyre është nga viti 1990 deri tani në fundin e vitit 2020. Kjo organizatë krimi dhe korrupsioni kan fshehur krimet e bëra gjatë luftës dhe pas luftës në Kosovë. Këto masakra çnjerzore dhe krime të rënda kundër njerëzimit janë bërë me dijeni te plotë të spiunit Sali Berisha dhe me urdhër nga Serbia direkt nga Sllobodan Millosheviçi dhe janë mbështetur edhe nga trashgimtarët e tjerë të tij. Z. Lulzim Basha sëbashku me znj. Argita Sali Berisha (Argita Sali Malltezi) janë dërguar në teritorin e Kosovës dhe në zonat përeth saj duke mos përjashtuar edhe Serbinë. Këta dy spiuna të Serbisë kishin si qëllim për të manipuluar të vërtetën që kishte ndodhur në luftën e Kosovës dhe për të fshehur faktet e masakrave dhe krimet e rënda çnjërzore. Dy spiunet e larte permendur ishin dashamirës të Serbisë dhe ishin të ngarkuar me mision, për të përndjekur dhe zbuluar për llogari të makinerisë kriminale të Serbisë, personat kryesor që kanë kontribuar në luftën për Çlirimin e Kosovës, me pas do të bëhej eleminimi i këtyre personave dëshmitar që ishin kundër krimeve të shkaktuara nga Serbia.
  Objektivi i tradhetise kombetare i spiunit te UDB:- Dokumentet/ Sali Berisha nuk votoi 5 rezoluta e deklarata të Kuvendit kundër Sllobodan Millosheviçit dhe pro UÇK-së, u kthye në parlament pas luftës në Kosovë.
  Dy argatët e Serbisë janë ndihmuar dhe janë favorizuar nga spiuni i UDB i quajturi Sali Berisha, për tu punsuar në sektor të rëndësishëm të hetimit ndërkombëtar në teritorin e Kosovës. Spiuni plak i UDB Sali Berisha ju besoj kontrollin e PD në Shqipëri dy spiunve të ri të Serbisë z. Lulzim Basha dhe znj. Argita Sali Ram Berisha (Argita Sali Malltezi).
  “Siç dihet, Zyra Biografike Serbe, për hetimin e krimeve të luftës në Kosovë, ku drejtor ishte Lulzim Basha, Zv.drejtore Argita Malltezi, Sekretare Aurela Isufi (gruaja e Bashës) dhe Asistent Juridik Erion Isufi (Kunati i famshëm i Bashës), hartonte dosje të zeza krimesh, kundër luftëtarëve e komandantëve të UÇK, në favor të Serbisë, të cilat, Beogradi i depozitonte në Gjykatën e Hagës, si provë, që kosovarët ishin vrasës të serbëve dhe jo serbët, vrasës të kosovarëve”.
  “Siç dihet, Zyra Biografike Serbe, për hetimin e krimeve të luftës në Kosovë, ku drejtor ishte Lulzim Basha, Zv.drejtore Argita Malltezi, Sekretare Aurela Isufi (gruaja e Bashës) dhe Asistent Juridik Erion Isufi (Kunati i famshëm i Bashës), hartonte dosje të zeza krimesh, kundër luftëtarëve e komandantëve të UÇK, në favor të Serbisë, të cilat, Beogradi i depozitonte në Gjykatën e Hagës, si provë, që kosovarët ishin vrasës të serbëve dhe jo serbët, vrasës të kosovarëve”.
  Ky Akt kriminal i rendë kundër dëshimtarit z. Milaim Ballanica dhe kundër personave të familjes tij është bërë nga z. Lulzim Basha i cili është Kryetar i PD në Shqipëri.
  Ky fakt tranditës bëhet publik në Televizion në Shqipëri me datë 14 Nëntor 2020 Edicioni Informativ, 14 Nëntor 2020, Ora 15:00 – Top Channel Albania – News – Lajme. Klikoni linkun poshtë:
  https://www.youtube.com/watch?v=-kKfu0YHDaA&feature=share&fbclid=IwAR1zla4inYQwusnIQupa6p7h7g42D3gpftGoYj0Vjf1Z_rqnICcUZoEOI3U

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu