Dita e gjashtë e protestave kundër propozimit francez

Vazhdon marshimi i qytetarëve dhe protestuesve që nga Qeveria u drejtuan drejt ndërtesës së Ministrisë së Drejtësisë, në vend të rrugës së mëparshme kur ditët e fundit u zhvendosën drejt ndërtesës së Ministrisë së Punëve të Jashtme.

Marshimi pritet të përfundojë para Kuvendit, si në ditët e kaluara.

Në marshim së bashku me kryesinë e partisë është i pranishëm edhe lideri i OBRM-PDUKM-së, Hristijan Mickoski. Të pranishëm janë edhe deputetë të së “Majtës”./Telegrafi/


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu