Dita e tetë e protestave kundër “propozimit francez”

Sot në orën 19:00, si ditët e tjera, ka filluar protesta e opozitës kundër propozimit francez. Protestuesit u mblodhën para Qeverisë, ku shprehën revoltën e tyre kundër propozimit francez, duke kërkuar edhe dorëheqjen e qeverisë dhe të ministrit të Jashtëm, Bujar Osmani.

Më pas protestuesit u nisën në drejtim të Kuvendit ku dhe ende vazhdon protesta. Ndërsa është vërejtur mungesa e kryetarit të VMRO-DPMNE-së, Hristjan Mickoski.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu