Dy gola për pesë minuta në ndeshjen Man Utd – Arsenal

Janë shënuar dy gola të shpejta në ndeshjen në Old Trafford mbrëmjen e sotme (e mërkurë) mes Manchester United dhe Arsenalit.

“Topçinjtë” zhbllokuan shifrat me rezultat 0 me 1 në ndeshjen në kuadër të xhiros së 15-të në Premierë Ligë kundër skuadrës së Jose Mourinhos, shkruan portali arbresh.info.

Ylli shqiptar, Shkodran Mustafi arriti të shënojë gol me kokë pas një rivënie këndore të ekzekutuar nga mesfushori Lucas Torriera.

Goli nga Mustafi, i cili ishte i dyti për këtë sezon për të, u konfirmua me anë të teknologjisë së linjës së golit.

Mirëpo, nikoqirët u përgjigjen menjëherë duke barazuar shifrat përmes sulmuesit Anthony Marital vetëm pesë minuta më vonë.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here