Dy ushtarët më të fuqishëm të KFOR-it në Kosovë (FOTO)

Ushtarët e Ushtrisë Amerikane nga e gjithë komanda në kampin Bondsteel kanë marrë pjesë në Garën e Luftëtarit më të Mirë, e cila u mbajt nga 29 shtatori deri më 1 tetor.

Tre ushtarë dhe katër nënoficerë garuan për titullin e Luftëtarit më të Mirë, duke marrë pjesë në tri gara ditore.

Në fund të garës, vetëm një ushtar dhe një nënoficer mund të quheshin “Luftëtari më i mirë”: Spc. John W. Walter nga Kompania Mjekësore 547 dhe Sgt. Chestin D. Watson nga kompania Delta, Batalioni i Parë, Regjimenti 149 i Këmbësorisë.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu