E famshmja e VV-së Dejona Mihajli pyet: Pse vallë nuk nënshkroi Vuçiq?

E famshmja e VV-së Dejona Mihajli pyet: Pse vallë nuk nënshkroi Vuçiq? Zyrtarja e lartë e VV-së, Dejona Mihali, ka thënë disa fjalë pas pajtimit të Kosovës dhe të Serbisë për planin franko-gjerman.

Mihali, që konsiderohet ndër figurat më të pushtetshme brenda VV-së, ka vënë theksin tek presidenti serb Aleksandar Vuçiq, i cili nuk ka nënshkruar marrëveshjen. Ajo ka përmendur edhe dy citatet e Kurtit dhe Vuçiqit pas përfundimit të takimit për të dërguar përpara poentën e saj.

Ky është statusi i plotë i saj:

“Pse vallë nuk nënshkroi Vuçiç?

***

Kryeministri Albin Kurti:”Unë nuk e kam nënshkruar, sepse pala tjetër nuk ishte e gatshme ta nënshkruaj.”

Vuçiç: “Nuk ka dakordim, Asociacioni duhet të jetë në rend të parë.”


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu