E trishtë: Vdes në moshë të re vajza nga Mitrovica që jetonte jashtë Kosovës

Ka vdekur në moshë të re Kaltrina Isufi, vajza nga Mitrovica, e cila jetonte në Norvegji. Ajo ka ndërruar jetë pas një sëmundje që kishte.

Lajmin e bënë të ditur familjarët. Në postimin e tyre thuhet se e reja vdiq pas një sëmundje të shkurtër.

Postimi:

“Të nderuar të afërm, miq dhe koleg ju njoftoj që motra jon Kaltrina isufi me banim në Norvegji ka ndrru jetë pas një sëmundje të shkurtë. Neve nuk na mbetet tjetër vetëm të bëjmë durim, të mbështetemi tek Zoti dhe të themi atë që na ka mësuar Zoti “Të Zotit jemi dhe tek ai do të kthehemi”.

I lutemi Zotit që ta ketë marr nën mëshirën e tij.

Për ditën dhe kohën e varrimit do të ju njoftojmë.”, ka shkruar familja.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu