Edi Rama poston videon rrëqethëse nga Italia: Mbani fëmijët larg mos t’a shikojnë (VIDEO)

Izolimi është apeli që kryeministri Edi Rama ka ripërsëritur jo pak herë në reagimet e tij në rrjetet sociale dhe daljet publike.

Ai së fundmi ka publikuar në profilin e tij të “Facebook” një video rrëqethëse nga Italia, ku shihet se sallën e kishës brenda spitalit të Cremonës qëndrojnë afro 20 arkëmorte, me trupa të pajetë të personave që nuk mundën të fitonin betejën kundër COVID-19.

Kryeministri Rama shkruan se kjo kronikë duhet të shërbejë për të respektuar rregullat dhe për të qëndruar në shtëpi.

Video:

data-full-width-responsive="true">

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu