I eksplodon iPhone në xhep, pëson djegie të shkallës së tretë (FOTO)

Një biçiklist ka pësuar djegie të shkallës së tretë, pasi që telefoni i tij i mençur iPhone  i ka eksploduar në xhep.
36 vjeçari Gareth Clear, po voziste biçikletën afër qytetit të Sidneit në Australi, kur ndjeu një dhimbje në këmbën e tij dhe më pas largua nga biçikleta.

Ai ishte rrëzuar nga biçikleta dhe më pas e kishte vërejtur se nga këmba po i dilte tym dhe e kishte kuptuar se telefoni i kishte eksploduar.

“Papritmas e pash një shtëllungë tymi”, ka thënë ai. “Kisha edhe dhimbje në këmbë dhe ishte e tmerrshme”.
Clear ka thënë se nuk kishte mundur ta hiqte telefonin nga këmba me duar për shkak se po i digjte gishtat.
Pas kësaj ndodhie, Apple e ka kontaktuar përdoruesin e telefonit duke i thënë se po e hetojnë se pse ka ndodhur ky incident, shkruan Metro.

Permission for use given THE last injury Gareth Clear was expecting while mountain biking was a severe burn from an exploding phone. The 36-year-old from Bondi was riding around Manly Dam on Sunday afternoon when he fell from his bike, landing on his iPhone 6. Seconds later he noticed smoke and a searing heat, before hearing an explosion as the phone he'd had for just six months ignited, melting through his shorts and two layers of skin on his upper right thigh

Permission for use given THE last injury Gareth Clear was expecting while mountain biking was a severe burn from an exploding phone. The 36-year-old from Bondi was riding around Manly Dam on Sunday afternoon when he fell from his bike, landing on his iPhone 6. Seconds later he noticed smoke and a searing heat, before hearing an explosion as the phone he'd had for just six months ignited, melting through his shorts and two layers of skin on his upper right thigh
IP3

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu