Është ndjerë tërmet në Strugë dhe rrethinë

Një tërmet me intensitet prej tre ballë sipas shkallës makrosizmike evropiane është ndjerë sot në orën 11:00 në pjesën jugperëndimore të vendit.

Observatori sizmologjik në Fakultetin e Shkencave dhe Matematikës në Shkup bëri të ditur se epiqendra e tërmetit ishte 119 kilometra në jugperëndim të Shkupit, pra në Shqipërinë fqinje.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu