Fillon me punë ndërtimi i stadiumit të ri, Kasami e mban fjalën e dhënë tetovarëve

Ka filluar zyrtarisht ndërtimi i stadiumit të ri të Tetovës, i pari që ka filluar me shembjen e stadiumit të vjetër është pikërisht kryetari i komunës së Tetovës, Bilall Kasami i cili mbajti fjalën e tij të dhënë tetovarëve muaj më parë, shkruan InfoShqip.

Stadiumi u stërmbush nga qytetarët që ishin të entuziazmuar për fillimin e punëve për ndërtimin e stadiumit të ri, një ëndërr me dekada të tëra e ngelur në harresë të ish-kryetarëve dhe politikave të partive të ndryshme në të kaluarën.

Pjesmarrës në ceremonin e stadiumit përveç kryetarit Kasami ishin edhe përfaqësuesit e VLEN-it si dhe kandidati për president Taravari.

Më poshtë ju sjellim pamje nga kjo nisje punimesh./InfoShqip.com

VIDEO


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu