Fillon takimi i Vuçiqit me serbët e Kosovës (VIDEO)

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, është duke e mbajtur takimin me përfaqësuesit e serbëve nga Kosova me të cilët po diskuton për bisedimet e zhvilluara në Bruksel dhe më pas do t’u drejtohet qytetarëve.

Në takim po marrin pjesë përfaqësuesit e Listës Serbe si dhe kryetarë të komunave në veri.

Më pas kreu i shtetit serb do të mbajë fjalimin e paralajmëruar që nga e enjtja kur edhe u takua në Bruksel me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti në kuadër të procesit të dialogut Kosovë-Serbi.

Video:


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu