Flakë dhe papritur, qielli i zbardh: Momenti kur droni ukrainas godet urën e Krimesë

Ukraina po godet çdo ditë e më thellë Brenda territorit rus duke shkaktuar dëmtime të mëdha në infrastrukturë dhe ushtri.

Sëfundmi, CNN ka publikuar pamje nga momenti i goditjes me dron të urës që lidh Krimenë me territorin rus, e cila përdoret masivisht për furnizimin e ushtrisë ruse në zonat jugore të Ukrainës.

Raportohet se bëhet fjalë për një dron ujor, i cili është në fazë eksperimentale, por që pritet të transportojë më shumë eksploziv. /albeu.com


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu