Futbollisti i njohur i lumtur që refuzoi Real Madridin

Eduardo Camavinga pranoi se ai është i kënaqur nga interesi i Real Madridit, por mbetet i përqendruar tek Rennes. Camavinga tashmë është zotuar të luajë për Rennes këtë sezon dhe po bën mrekullinë në Ligue 1 si 17 vjeçar.

“Sigurisht kur një klub i madh është i interesuar, është mirë. Por unë nuk po largohem. Unë e mora këtë zgjedhje me familjen time [për të qëndruar në Rennes]. Sot ne jemi të lumtur që kemi marrë këtë vendim. Unë thjesht duhet të përqendrohem në futboll dhe të mos mendoj shumë për gjithçka tjetër”, tha Camavinga për Telefoot.

Camavinga bëri 36 paraqitje në të gjitha garat për Rennes sezonin e kaluar.

data-full-width-responsive="true">

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu