Gareth Bale dhurata e parë për Jose Mourinhon te Tottenhami

Gareth Bale mund të jetë dhurata e parë në afatin e janarit për Jose Mourinhon. Trajneri portugez sot është zyrtarizuar në stolin e Tottenham, duke e zëvndësuar Mauricio Pochettinon.

Sulmuesi uellsian i ka prishur raportet me klubin e Real Madridi, sidomos pas një gjestit që e bëri gjatë festimeve të kualifikimit të Uellsit në “Euro 2020”.

Arsyeja dhe gjasat janë të madha që Bale të largohet që në janar nga Real Madridi.

Bale do ta mirëpriste një rikthim te Tottenham aq më tepër që Mourinho e pëlqen shumë. Tottenham mund t’i ofrojë në shkëmbim kartonin e Christian Eriksen.

data-full-width-responsive="true">

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu