“Gjeni një këshilltar humori”, Brnabic për Viola von Kramon për komentet për Vuçiçin me veshje çeçene

Kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabiq, ka reaguar ashpër ndaj deklaratës së raportueses për Kosovën në Parlamentin Evropian, Viola von Kramon, në të cilën ka komentuar takimin e presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, me këshilltarin e liderit çeçen Ramzan Kadyrov, Turk Daudov, transmeton InfoShqip.

Me atë rast, Vuçiq mori si dhuratë veshje tradicionale çeçene dhe një pallto leshi, dhe von Kramon publikoi postimin në Twitter me atë rast.

Kjo pasoi një reagim nga kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabiq.

Duke qenë në një zonë tjetër kohore (Singapori), sapo pashë këtë përpjekje të trishtuar për zgjuarsi. Si një reportere e BE-së, Violës nuk i intereson që Prishtina po injoron Marrëveshjen e Brukselit (10 vjet), përkundrazi ajo vazhdon të thotë se Presidenti i Serbisë po bën të njëjtën gjë si liderët e BE-së hipokrizi”, ka shkruar Brnabic në Twitter.

Dhe më pas shtoi:

Dhe, këshilla miqësore: Ju lutemi Viola von Kramon gjeni një këshilltare humori.” Ju keni nevojë për të“- shkruan ajo./InfoShqip.com


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu