Grubi: Nuk kam ambicie për tu bërë kryetar i BDI-së (VIDEO)

Zv.kryeministri i parë, Artan Grubi, ka hedhur poshtë zërat se ai tenton të merr timonin e BDI-së, pas largimit të Ali Ahmetit. Në një prononcim për gazetën LAJM, Grubi tha se nuk ka ambicie të tilla.

A keni ambicie për tu bërë kryetar i BDI-së, siç pretendon “grupi i zjarrit”?

Artan Grubi: Absolutisht, jo!

Ju keni thënë që fjalën e fundit e ka Ali Ahmeti. A ka kërkuar ai dorëheqjen tuaj?

Artan Grubi: “Gjithçka që pata thash. Edhe z.Ahmeti i tha të gjitha dhe besoj që gjithë opinioni e ka të qartë“- tha ai.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu