Hamasi: Izraeli vazhdon të shmangë dhe shtyjë armëpushimin

Izraeli nuk po tregon seriozitetin e nevojshëm për të arritur një armëpushim në Gaza, thotë Izzat al-Rishek. Kështu u shpreh një anëtar i byrosë politike të Hamasit, shkruan Al Jazeera.

“Izraeli ende po vonon lirimin e 50 grave dhe fëmijëve nga robërit në këmbim të një armëpushimi humanitar, lirimin e një numri të grave dhe fëmijëve të burgosur në burgje dhe hyrjen e ndihmave për të gjitha zonat në Rripin e Gazës”, ka thënë ai në Telegram.

Izraeli, tha al-Rishek, nuk është serioz për arritjen e një marrëveshjeje, “por po ngec të vazhdojë agresionin dhe luftën e tij kundër civilëve të pambrojtur” tha ai.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu