Hamasi: Mbi 13,000 të vdekur në Gaza

Qeveria e Hamasit njoftoi të dielën se 13 mijë njerëz janë vrarë nga bombardimet izraelite në Rripin e Gazës që nga fillimi i luftës me 7 Tetor, duke përfshirë 5,500 fëmijë dhe 3,500 gra.

Numri i të plagosurve është 30 mijë. Ministria e Shëndetësisë e Hamasit njoftoi se 41 anëtarë të së njëjtës familje u vranë sot nga një sulm ajror në shtëpinë e tyre në qendër të qytetit të Gazës.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu