Haradinaj kërkoi dorëheqjen e Kurtit, reagojnë nga Lëvizja Vetëvendosje: E shpëton vetën dhe na kursen neve

Nga Lëvizja Vetëvendosje kanë reaguar pas kërkesës së Ramush Haradinajt për dorëheqjen e kryeministrit Albin Kurti. Këtë e ka bërë deputeti i kësaj partie, Enver Haliti.

Ai iu kundërpërgjigj Haradinajt, duke i thënë se është ai që duhet të tërhiqet nga politika.

Pajtohem plotësisht që është koha ideale për të, bile pak e vonuar tërheqja e tij nga jeta politike e publike. E shpëton vetën dhe na kursen neve”, shkroi Haliti në Facebook.

Postimi i plotë

“Ramush Haradinaj paska thënë që është fisnike me ditë kur me u tërheqë.

Pajtohem plotësisht që është koha ideale për të, bile pak e vonuar tërheqja e tij nga jeta politike e publike. E shpëton vetën dhe na kursen neve.“- shkruan ai.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu