Haradinaj: Kosova arritjet e deritanishme i ka falë ndihmës me aleatët e saj dhe ShBA-të

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj ka thënë se Kosova arritjet e deritanishme si shtet i ka falë ndihmës dhe bashkërendimit me aleatët e saj si dhe me ShBA-të.

Haradinaj përmes një postimi në rrjetin social në Facebook ka falënderuar ligjvënësit e Komiteteve të Punëve të Jashtme nga shtetet mike të Kosovës për letrën e dërguar zyrtarëve të lartë të Washingtonit, BE-së dhe Britanisë së Madhe në mbështetje të Kosovës.

“Arritjet e deritanishme si shtet i kemi falë ndihmës dhe bashkërendimit me aleatët tanë, me ShBA-të në veçanti. Ky akt është vulë e asaj se Kosova është euro-atlantike dhe se ky përkushtim do të jetë i përhershëm”, ka shkruar Haradinaj.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu